BIBLIOTEKA SZKOLNA PDF Drukuj Email
środa, 29 lutego 2012 10:46

otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach:  8.00 do 15.00,
  godziny otwarcia czytelni są takie same.

Biblioteaka klas 1-3 SP

otwarta od poniedziałeku do piątku w godzinach:  8.00 do 15.00

- wejście od biblioteki głównej.

W bibliotece pracują:
mgr Danuta Kwiecień
mgr Danuta Pobudkiewicz
mgr Aurelia Wątroba

Księgozbiór biblioteki liczy 33.500 pozycji książkowych, z tego większość to książki popularnonaukowe, bardzo bogaty także w nowości księgozbiór podręczny - dostępny w czytelni (słowniki, encyklopedie, leksykony itp.), lektury szklone, beletrystyka, bogaty księgozbiór w języku francuskim i około 1500 broszur i podręczników.

Uczniowie mają do dyspozycji Biblioteczną Pracownię Multimedialną, wyposażoną w osiem komputerów ze stałym łączem internetowym, możliwością skanowania (trzy skanery) i nagrywania na CD wybranych materiałów, możliwością korzystania z publikacji multimedialnych i programów komputerowych.

Czytelnia szkolna wykorzystywana jest jako miejsce indywidualnej pracy uczniów, jako sala w której odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, zebrania, konkursy, różnego rodzaju egzaminy, ale przede wszystkim jest to miejsce do czytania czasopism , które prenumeruje szkoła.

Przy bibliotece głównej  działa tzw. "Mała biblioteka" obsługująca uczniów klas 1-3 SP; w bibliotece tej oprócz lektur znajduje się około 4000 książeczek przeznaczonych dla dzieci w tym przedziale wiekowym, są to bajeczki, wierszyki, baśnie itp.

Cykliczne imprezy biblioteki szkolnej:

• dni otwarte biblioteki szkolnej ( trzy razy w roku),
  • pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP,
  • wyjścia do innych bibliotek,
  • miejeski konkurs na "Bajarza Roku",
  • międzyszkolny konkurs ze znajomości lektur szkolnych (współorganizator z ramienia biblioteki D. Kwiecień),
  • zajęcia czytelnicze z dziećmi z klas 1-3 w (biblioteka klas 1-3),
  • wystawy i prezentacje multimedialne (np. przy Festynie szkolnym),
  • "Czytamy dzieciom cały rok"- akcja głośnego czytania na zastępstwach w bibliotece,
  • "Uwolnienie książki" -bookcrosing.

Przy bibliotece szkolnej działają następujące koła:

• KOŁO BIBLIOTECZNE-opiekun mgr Danuta Pobudkiewicz,
  • zajęcia przeznaczone dla dla aktywu bibliotecznego klas SP.
  • KOŁO DZIENNIKARSKIE- opiekun mgr Danuta Kwiecień- zającia w ramach potrzeb.
  • ZAJĘCIA REWALIDACYJNE DLA UCZNIÓW KL. INTEGRACYJNYCH GIMNAZUM - prowadzi mgr Aurelia Watroba

Copyright © 2017 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.