IZBA PAMIĘCI PDF Drukuj Email
sobota, 02 lutego 2019 15:56

Izba Pamięci Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej powstała w 2016 roku z inicjatywy nauczyciela historii mgr Jacka Żyrka. Początkowo znalazły się w niej osobiste zbiory opiekuna. Wkrótce jednak pojawiło się wiele ciekawych pamiątek oddanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Izba składa się z kilku działów mianowicie mundury i elementy uzbrojenia z czasów wojen, a szczególnie z okresu działalności Armii Krajowej i Powstania Warszawskiego, książki, albumy i czasopisma o czasach okupacji, eksponaty z okresu PRL-u, akcesoria powojennego Podziemia Niepodległościowego oraz okresu Solidarności. Znajdują się tutaj także eksponaty wykorzystywane przez Grupę Rekonstrukcyjną. Izbą opiekują się nauczyciele historii Jacek Żyrek i Rafał Kutryba.

Zbliżenie hełmów i czapek
Sztandar i mundury