Spotkanie z autorką PDF Drukuj Email
środa, 19 marca 2014 14:00

W poniedziałek w sali kinowej uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkania się z autorką ksiązek dla dzieci, panią Renatą Piątkowską. Tematem spotkania była najnowsza książka pisarki pt. "Wszystkie moje mamy".  Jest to książka opowiadająca dzieciom o wojnie. Mały chłopczyk, bohater tej historii, bierze nas za rękę i prowadzi za druty warszawskiego getta. Autorka pokazuje wojnę widzianą oczami dziecka. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? "Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy" - powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki.

Pani Renata Piątkowska przybliżyła naszym uczniom postać Ireny Sendlerowej. Chętni mogli zakupić książkę z autografem pisarki.

Copyright © 2018 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.