ŚWIĘTO MATEMATYKI 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2018 07:09

W marcu w szczególny sposób królowała w naszej szkole MATEMATYKA. Cały miesiąc obfitował w liczne konkursy i zabawy matematyczne. Świętowanie rozpoczęliśmy 8.03.2018 konkursem MAKS MATEMATYCZNY, tydzień później 15.03.2018 odbył się konkurs KANGUR MATEMATYCZNY, a w kolejny czwartek marca 22.03.2018 cały dzień obchodziliśmy ŚWIĘTO KRÓLOWEJ NAUK biorąc udział w licznych konkursach i zabawach.

Pierwsze zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez każdą klasę plakatu pt. „Matematyka – królowa nauk”. Wspaniałe arcydzieła możemy podziwiać na forum naszej szkoły.

Drugie zadanie konkursowe pozwoliło wykazać się humanistom. Stworzyli oni nadzwyczajne poetyckie dzieła  opiewające zalety matematyki.

Trzecie zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu świątecznych kotylionów  ze szkolnym  znaczkiem święta matematyki 2018 i przypięciu ich do ubrania w dniu obchodów. Zarówno nauczyciele jak i całe klasy wspaniale prezentowali się paradując od rana po szkolnych korytarzach z uroczymi kotylionami.

Zadanie czwarte to finałowe konkurencje matematyczne, w których wzięły udział 4–osobowe reprezentacje poszczególnych klas oraz reprezentacja nauczycieli – nie matematyków. Drużyny zdobywały punkty w pięciu konkurencjach wykazując się nie tylko inteligencją, ale również sprawnością fizyczną.

Wielkie świętowanie zakończymy ogólnopolskim konkursem matematycznym przygotowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod hasłem „Matematyka od kuchni”.

Copyright © 2018 SP36 Bielsko-Biała. Wszelkie prawa zastrzeżone.